Kulturális Örökség Napja, 2013. szeptember 21.

Veszprémi Érseki és Főkáptalani Levéltár és a Veszprémi Érseki Könyvtár idén, azaz 2013. szeptember 21-én ismét részt vesz a  Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozatban. A barokk veszprémi érseki palota épületében található a Veszprémi Érseki Könyvtár valamint a Veszprémi Érseki és Főkáptalani Levéltár. Az írásbeliség e két őrzőintézményének múltja az államalapításig vezethetők vissza. A könyvtár számos kódexet, ősnyomtatványt, antikvát, a levéltár pedig közel 1800 darab középkori oklevelet őriz. A könyvtár és levéltár kutatótermében kiállítás várja az érdeklődőket. A vezetett séta időtartama 50 perc. Nyitvatartás ideje: 2013.09.21., szombat — 10:15–16:15 . Az intézményvezetések indulnak: A Veszprémi Érseki Palota portájáról, minden óra 15 perckor kezdődik az intézmények bemutatása. Figyelem! A látogatáshoz előzetes regisztráció szükséges! Egy-egy csoportban maximum 12 személy számára tudunk helyet biztosítani. A regisztráció folyamatosan történik, amelyre a csoportbeli férőhelyek telítettségét figyelembe véve szeptember 20-án 13 óráig van lehetőség. Telefon: 06-88-426-088. Email: leveltaratveszpremiersekseg [pont] hu Szeptember 21-én  szombaton 10-16 óráig várjuk az érdeklődőket!