Kulturális Örökség Napja, 2014. szeptember 20.

Veszprémi Érseki és Főkáptalani Levéltár és a Veszprémi Érseki Könyvtár idén, azaz 2014. szeptember 20-án újból részt vesz a  Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozatban. A barokk érseki palotában található az érseki könyvtár, valamint az érseki levéltár, amelyek múltja az államalapításig vezethető vissza. A könyvtár számos kódexet, ősnyomtatványt és antikvát, a levéltár közel 1800 középkori oklevelet őriz. A palota portájáról indulva megtekinthető a barokk bútorzatú könyvtárterem, az ún. Koller-könyvtár, a levéltár egyik raktárhelyisége, és az erre az alkalomra összeállított kamara-kiállítás. A palota alsó teraszáról páratlan kilátás nyílik a Séd völgyére. A korábbi évek gyakorlatával ellentétben idén az érdeklődők szabadon járhatják be az érseki palota ezen alkalomból megnyitott tereit. Ennek megfelelően idén előzetes regisztráció sem szükséges. Nyitva tartás ideje: 2014.09.20., szombat, 10.00–16.30.