Kulturális Örökség Napja, 2012. szeptember 15.

Veszprémi Érseki és Főkáptalani Levéltár és a Veszprémi Érseki Könyvtár idén, azaz 2012. szeptember 15-én is részt vesz a  Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozatban. A két intézmény a veszprémi Érseki (püspöki) Palotában található, melyet 1765–76 között Koller Ignác püspök építtetett Fellner Jakab tervei alapján barokk stílusban. Minden óra 15 perckor séta indul a könyvtárosok és levéltárosok vezetésével az Érseki Palota portájáról. A levéltár és a könyvtár kutatótermében megrendezett Padányi Biró Márton veszprémi püspökről (1745-1762) szóló kamarakiállítás után a két intézmény raktárhelyiségei és a műemlék-jellegű, eredeti barokk enteriőrrel büszkélkedő Koller-konyvtárszoba tekinthetők meg. A vezetés időtartama 45 perc. A látogatáshoz előzetes regisztráció szükséges! Egy-egy csoportban maximum 12 személy számára tudunk helyet biztosítani. A regisztráció folyamatosan történik, amelyre a csoportbeli férőhelyek telítettségét figyelmbe véve szeptember 14-én 13 óráig van lehetőség. Telefon: 06-88-426-088. Email: leveltar.ersekseg(at)gmail.com Szeptember 15-én  szombaton 10-16-ig várjuk az érdeklődőket!