Szerzetesrendek a veszprémi egyházmegyében - egyháztörténeti konferencia

Tisztelettel hívunk minden érdeklődőt a Szerzetesrendek a veszprémi egyházmegyében című, 2014. augusztus 27-én és 28-án megrendezésre kerülő egyháztörténeti konferenciára. A szimpóziumon az előadók a témával kapcsolatos, új kutatási eredményeiket mutatják be. A rendezvényre a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolán (8200, Veszprém, Jutasi út 18/2.) kerül sor. A Veszprémi Érsekség Egyháztörténeti Bizottsága 2014. augusztus 27-én és 28-án (szerda, csütörtök) kétnapos konferenciát rendez „Szerzetesrendek a veszprémi egyházmegyében” címmel. Tudományos konferenciánknak a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola (8200, Veszprém, Jutasi út 18/2.) ad otthont. A rendezvény négy szekcióban kerül lebonyolításra: 1. Középkor 2. Kora újkor és újkor (16–18. század) 3. Művelődéstörténet 4. Legújabbkor (19–20. század) Az új kutatási eredményeket is tartalmazó 32 előadás várhatóan elősegítheti feltárni az ezer-éves veszprémi egyházmegye mindenkori területén élő és szolgáló szerzetesrendek működését, s tevékenységi szerepüket. Ilyenek: a szerzetesrendek a pasztorációban, az oktatásban valamint a szeretetszolgálatban, továbbá tevékenységük gazdaság- és művelődés-történeti vonatkozásai. (Mellékelve a konferencia plakátja). Előzetes tájékozódás alapján komoly érdeklődés várható. A Főiskola a rendezvény zavartalan lebonyolítása érdekében étkezési és szálláslehetőséget ajánl. Étkezés: a Főiskola éttermében 1. reggeli 500.- Ft/fő/alkalom 2. ebéd 900.- Ft/fő/alkalom 3. vacsora 650.- Ft/fő/alkalom Szálláslehetőség: a Főiskola kollégiumában kétágyas szoba, saját vizesblokkal: 4200.- Ft/fő/éj A konferencián történő étkezési és szállásigényét szíveskedjen 2014. augusztus 15-ig jelezni a bernadettkatvhf [pont] hu (bernadettk[at]vhf.hu) email címen (Kripli Bernadett, könyvtáros), a tárgyban megjelölve a konferenciát. Az írásban történt megrendelést 2014. augusztus 19-ig visszaigazoljuk. Minden érdeklődőt szeretettel várunk, s egyben kérjük, szíveskedjen értesíteni barátait, ismerőseit is e nagyszabású konferenciáról.