Megjelent új tanulmánykötetünk (2023.11.29.)

MűhelykonferenciaA Veszprémi Főegyházmegyei Könyvtár és Levéltár, valamint a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ szervezésében 2022. szeptember 27-én a budapesti Walter Rózsi villában tartott konferencia anyagát tartalmazza most megjelenő kötetünk. Intézményünk 2020 decemberében kezdett bele négy éves OTKA K programjába, amely a Veszprém megyei templomok adatbázisa címet viseli. E programhoz kapcsolódóan idő- és célszerűvé vált egy műhelykonferencia keretei között annak áttekintése, hogy a megszólított közgyűjtemények, oktatási- és tudományos intézmények milyen tapasztalatokra tettek szert különböző tematikájú – így topográfiai, gyűjteményi vagy más tematikus – adatbázis-építés kapcsán. Erről a palettáról, a gyűjteményi adatbázis-építések 2022 őszi állapotáról nyújt képet kiadványunk.

A kötet tartalomjegyzéke megtekinthető itt.